Par mums/Biography

Kas ir „My Radiant You“

Grupa „My Radiant You“ (arī “MyRadiantU”/ nee “MyRadiantU”) tika izveidota 2011.gada rudenī Amsterdamā, kad kopīgi dziesmas nolēma izdot latviešu dziedātājs un producents Janis Driksna un pieredzējušais holandiešu producents un ierakstu inženieris Renē de Frīss (Rene de Vries).

Apvienība 2011.gada nogalē nāca klajā ar debijas singlu „Mysterious Lover“, kas vairāku mēnešu garumā bija dzirdams Latvijas raidstacijās, tostarp „Radio SWH“.

Pēcāk grupa pievērsās studijas izveidei un radošajai daiļradei Holandē, lai uz Latvijas mūzikas skatuves sevi atkārtoti pieteiktu 2013.gada nogalē ar singlu „You Took My Place“.

Uz Latvijas skatuves “My Radiant You” sastāvā kopā ar Jani Driksnu ir spēlējuši pieredzējuši mūziķi – Didzis Bordo, Kārlis Indrišonoks. Kopā ar grupu ir uzstājušies arī Aivars Konutis, Jānis Ruņģis un Jolanta Kanašķe.

2016.gada sākumā „My Radiant You“ piedalījās Eirovīzijas nacionālās atlases konkursā “Supernova 2016”, kur finālā ieguva 3.vietu. Savukārt 2016.gada aprīlī grupa nāca klajā ar savu pirmo oficiālo albumu  “The City of Love”.

 

Skatuves pieredze

Janis Driksna savas mūziķa gaitas aizsācis Jelgavā. Pēc mūzikas studijām Jelgavas mūzikas vidusskolā un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, Janis uzstājies kopā ar čellisti Jolantu Kanašķi, kā arī piecus gadus muzicējis grupā „Man-Hu“. Kopā ar šo muzikālo apvienību Janis koncertējis Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā un pat tālajā Indijā. Kopā ar „Man-Hu“ izdoti singli „Aba Tēvs“, „All Over“, „Tu un Es“ un ierakstīts studijas albums „Even When the World Falls“, kas tā arī netika izdots. Grupa „Man-Hu“ oficiāli savu darbību izbeidza 2009.gadā.

Divus gadus vēlāk, Janim iepazīstoties ar Rene de Vries, radās ideja par kopdarbu un „My Radiant You“ dibināšanu. Vairākus gadus grupas mājas bija Holandē, taču šobrīd Janis kopā ar ģimeni ir atgriezies Latvijā.

„My Radiant You“ daiļradi ietekmējusi mūsdienu populārā mūzika. Grupas dalībniekus iedvesmo „indie“, „pop“, „electro“ un „singer-songwriter“ stilu sintēze, jo šī kombinācija sniedz milzīgu radošu brīvību, ļaujot nopietnas tēmas pasniegt pozitīvas un vieglas atmosfēras mērcē. Tekstam un melodijai „My Radiant You“ piešķir lielu nozīmi, mēģinot tajā pašā laikā pavadījumu padarīt vieglāku un saprotamāku.

„Mani aizrauj vokālo un instrumentālo partiju izstrāde. Cenšamies atrast pareizās krāsas, lai ne tikai ceļotu laikā, bet izdzīvotu katru mirkli, izstāstītu stāstu un reizē labi pavadītu laiku. Cenšamies radīt harmonisku mūziku, kas iespiežas atmiņā savu spilgto partiju un krāsu dēļ. Mūziku, kas uzbur mūsdienīgas, aizņemtas un idejiski piesātinātas pilsētas ainavu,“ tā grupas mūziku raksturo Janis.

Grupu iedvesmo „Fink“, „U2“, „Phoenix“, „Empire of the Sun“, „Miik Snow“, „Roisin Murphy“, „Wilco“, „Chromeo“, „Arcade Fire“, „The Killers“, „Duft Punk“ un „Italo Disco“.

 

Klausies mūs Spotify:

Un klausies arī mūsu debijas albumu šeit:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *